Ako si jednoducho vyrobiť krásny svietnik

Milujem svetielka, svietniky a to čaro, ktoré vyžarujú. Preto som si vytvorila  jeden stále svietiaci.  (samozrejme, kým sa nevybijú batérie)  Nezabudla som ani na videonávod, ako som postupovala.  

Je jednoduchý a predsa krásny, veď posúďte sami ….
Potrebujeme 
  • tavnú lepiacu pištoľ
  • sklenený pohárik, alebo starší svietnik, ktorý chceme zrenovovať
  • sklenené kamienky ja som mala číre, no dajú sa zohnať v rôznych farbách
  • LED svetelnú reťaz kratšiu s napájaním na batérie

Postup je jednoduchý, najskôr si necháme zahriať tavnú pišťoľ a pripravíme si pohárik tak, aby nebol mastný, alebo mokrý … Keď už máme lepidlo zahriate, môžeme začať lepiť kamienky.

S tavnou pištolou manipulujeme opatrne, aby sme sa nepopálili horúcim lepidlom.

Ja som zvolila položenie svietnika hore dnom, aby som šikovno schovala priestor kde sa vkladajú baterky.  Začíname lepením kamienkov na dno pohárika, môžeme postupovať aj od krajov. Je to na nás, ako nám to vyhovuje. Najskôr si môžeme kamienky poprikladať zhruba, ako ich chceme mať usporiadané. Keď ich aj nalepíme a nepáčia sa nám dajú sa ľahko odstrániť, tavné lepidlo zo skla ide dolu celkom ľahko. Keď už máme oblepený celý pohárik máme už viac – menej hotovo. Už len vložím dovnútra LED svetelnú reťaz a takto vyrobený svietniček položíme na vhodné miesto zapneme a máme hotovo.

Natočila som pre Vás aj videonávod

 

Budem rada, ak mi napíšete, či sa Vám tento návod páčil. Potešia ma aj fotografie Vašich hotových dielok. Dajte mi vedieť, aké návody by sa Vám páčili.

S láskou Andrea ♥

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.