Objednávka: Kolotoč nad postielku pre bábätko.

Myslím, že nehovorím iba za seba, ale podľa mňa sú najväčšie výzvy pre nás „handmade-tvorcov“ objednávky podľa želaní. Musíme sa trafiť do želaní objednávateľov a nie vždy to je jednoduché. Najideálnejšie je, keď objednávateľ pozná Váš štýl tvorby a vie čo čakať, alebo Vám verí a nechá Vám voľnú ruku.

Presne toto je aj môj prípad, keď mám voľnú ruku a môžem sa vyblázniť a svoju predstavivosť dať do môjho výtvoru. Niekedy je to boj. Častokrát vymýšlam celkom náročné kreácie a nakoniec aj tak zostávam pri klasike, ktorá je vždy v duchu „menej je viac“ .

Inak tomu nebolo ani pri tvorení kolotoča nad postieľku pre malého Damiánka. Jeho mamina je moja kamarátka a keďže vie, že tvorím aj šité dekorácie, tak ma oslovila s výzvou, či by som vyrobila medvedíkov na kolotoč pre jej novonarodeného synčeka.

Nadšenie mi nechýbalo, pretože veľmi rada tvorím pre najmenšie detičky a detičky vôbec. Ich radosť z drobností je taká krásna a úprimná.

Chvíľku mi to trvalo, pretože som v poslednej dobe tvorenie veľmi zanedbávala a rekonštruovala som si svoj „tvorivý“ kútik, ktorý som predtým mala no, ako to povedať v celom byte. No už mám svoj malý kumbálik. A mám kde tvoriť, tak, aby som nemala všetko všade. Pretože tvorenie v kuchyni na stole nieje ideálne keď máte rozložený šijací stroj, látky a veľa iného čo k tomu potrebujete.

Nakoniec sa to podarilo. Mini mackov som ušila zmenšením strihu na klasického väčšieho macka, ktorých tvorím už dlho a medzi Detičkami sú obľúbení. Zošila som si látky, vystrihla, prevrátila a plnila dutým vláknom, ktoré je antialergické a vhodné pre detičky a dajú sa bez problémov prať. Aby boli mackovia veselí majú svoje usmiate tváričky, ktoré majú nakreslené fixkami na textil. Okolo krku majú veľkú mašlu, o ňu som pripevnila stužku, na ktorú som ich zavesila na hrazdičku, aby boli v sklone, kde ich detičky pekne vidia.

Aby neboli na kolotoči iba mackovia a kolotoč pôsobil o niečo plnšie vymyslela som si aj hviezdičky, tématicky hviezdičky patria ku kolotoču nad postielku. Veď hviezdičky nám svietia v noci na oblohe… A tak sa pripojili aj hviezdičky, tie som taktiež ušila a naplnila dutým vláknom. Stužkou navlečenou na ihle som ich prepichla v miernom sklone, aby neboli len tak obyčajne zavesené. A do stredu som zavesila srdiečko s hviezdičkou ukončené korálkami. Stužky, ktorými som upevnila macka a hviezdičky na kolotoč sú dlhšie, aby si ich vedela mamička prispôsobiť podľa toho v akej výške bude kolotoč nad postielkou…

A takto je už zavesený doma u svojho malého majiteľa.

Jednoducho krása. ♥

Keď je z môjho malého dielka spokojná mamina a aj malý drobec Damiánko.

Ešte by som Vám chcela ukázať kráátke video alebo možno aj uspávanku pre Vaše detičky. Hojdajúci sa kolotoč nad postielku s mackami v jemnom vetríku s milou uspávankovou melódiou.

Ak by ste mali záujem o strihy medvedíkov, či hviezdičiek napíšte mi to do komentáru. Rada pre Vás vytvorím DIY návod ako na to.

Krásny deň. ☺

Andrea ♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.