Recepty

Osviežujúci kalerábovo – brokolicový šalát

 Leto sa k nám priblížilo rýchlejšie, ako by sme možno čakali. K letu mi neodmyslitelne patria grilovačky, opekačky, či rôzne posedenia s priateľmi. Príjemnou zmenou je osviežujúci a pri tom na prípravu veľmi jednoduchý šalát.

(viac…)

/ / Recepty
Ako vyrobiť originálny sladký darček na poslednú chvíľu?

Krásny deň svätého Valentína. Áno Americký sviatok, ktorý nám káže dať najavo našu náklonnosť a prejav lásky práve v tento deň. Prečo len 14. februára, keď si môžeme vyznať lásku hocikedy….. 

(viac…)

/ / Návody, Recepty
Rumové šuhajdy-košíčky

 

Najkrajšie spomienky na Veľkonočné prípravy mám z obdobia, keď som bola ešte dieťa a naša babka ma zapájala do prípravy šuhájd, alebo košíčkov, ako sme ich doma volali. Vždy ma fascinovalo čaro prípravy a dodržiavania krokov, ako to vedela len ONA. Dnes mi chýba, no vždy sa vrátim myšlienkami na naše spoločné pripravy košíčkov. Sú najlepšie na svete. A dnes sa s Vami podelím o recept. (viac…)

/ / Recepty
Domáci „Bailyes“ recept

Pred Vianocami a Veľkou nocou som si zvykla pripravovať domáci „bailyes“. Najskôr som vyskúšala niekoľko receptov z internetu, no nakoniec som recepty upravila podľa seba. Dnes som sa do toho pustila a cca 2,5l domáceho „bailyes“ hotového.  S receptom sa veľmi rada podelím aj s Vami…

(viac…)

/ / Recepty
Pizza slimáky

Jednoduché a chutné slané pizza slimáky. Perfektný snack pre návštevu, rodinnú oslavu či rôzne iné príležitosti. Robím ich rada, keď treba narýchlo niečo slané, alebo sa mi nechce dlho piecť, vymýšlať … Rýchla výroba – rýchla spotreba. Ak ste ich ešte neskúsili, tak neváhajte.

(viac…)

/ / recept, Recepty, snack
RECEPT NA NAJÚŽASTNEJŠIU BÁBOVKU S NEKONEČNÝMI MOŽNOSŤAMI …

Najobľúbenešia maškrta v našej rodine, vhodná na raňajky, pre návštevu, na výlet …. Príležitostí k tomu, aby sme si ju upiekli je neskutočne veľa. Patrí k mojim TOP receptom na sladké aj vďaka tomu, že ju môžem upiecť 10krát a vždy môže mať novú chuť. Odhalím Vám recept na náš „poklad“ ☺

(viac…)

/ / Recepty
Loading...