Recepty

Nie-len Silvestrovské jednohubky

Blíži sa k nám koniec roka 2018, a s ním oslava príchodu Nového, ďalšieho v poradí 2019. Ako každá oslava potrebuje občerstvenie pre hostí u nás sa nezaobíde bez našich najobľúbenejších slaných jednohubiek – očiek. Rada Vám predstavím dve varianty, ako ich robíme my. Možno Vás inšpirujem a zajtra budú kraľovať aj na Vašom Silvestrovskom stole. 

(viac…)

/ / Recepty
Osviežujúca letná levanduľová limonáda

Už to chvíľami vyzeralo, že leto tento rok už bolo v máji. To by bolo veľmi veľké sklamanie, no za posledné dni sa to skvelo rozbehlo a je čas aj na letné domáce limonády, ktoré sú zdravé, ale aj veľmi chutné. Jednu z mojich obľúbených Vám teraz predstavím.

(viac…)

/ / Recepty
Osviežujúci kalerábovo – brokolicový šalát

 Leto sa k nám priblížilo rýchlejšie, ako by sme možno čakali. K letu mi neodmyslitelne patria grilovačky, opekačky, či rôzne posedenia s priateľmi. Príjemnou zmenou je osviežujúci a pri tom na prípravu veľmi jednoduchý šalát.

(viac…)

/ / Recepty
Ako vyrobiť originálny sladký darček na poslednú chvíľu?

Krásny deň svätého Valentína. Áno Americký sviatok, ktorý nám káže dať najavo našu náklonnosť a prejav lásky práve v tento deň. Prečo len 14. februára, keď si môžeme vyznať lásku hocikedy….. 

(viac…)

/ / Návody, Recepty
Rumové šuhajdy-košíčky

 

Najkrajšie spomienky na Veľkonočné prípravy mám z obdobia, keď som bola ešte dieťa a naša babka ma zapájala do prípravy šuhájd, alebo košíčkov, ako sme ich doma volali. Vždy ma fascinovalo čaro prípravy a dodržiavania krokov, ako to vedela len ONA. Dnes mi chýba, no vždy sa vrátim myšlienkami na naše spoločné pripravy košíčkov. Sú najlepšie na svete. A dnes sa s Vami podelím o recept. (viac…)

/ / Recepty
Domáci „Bailyes“ recept

Pred Vianocami a Veľkou nocou som si zvykla pripravovať domáci „bailyes“. Najskôr som vyskúšala niekoľko receptov z internetu, no nakoniec som recepty upravila podľa seba. Dnes som sa do toho pustila a cca 2,5l domáceho „bailyes“ hotového.  S receptom sa veľmi rada podelím aj s Vami…

(viac…)

/ / Recepty
Loading...