Blog

9 spôsobov, ako neminúť nielen na Vianočné darčeky majland a ušetriť

Vianoce sú moje obľúbené sviatky, no niekedy môžu byť trochu finančne náročné a predražené, ak si všetko nechávame na poslednú chvíľu. Mať plán a začať so skorou prípravou je skvelý spôsob, ako počas sviatkov ušetriť. Preto Vám prinášam pár tipov, s ktorými by nás Vianočné darčeky nemuseli stáť majland. 

V tomto príspevku sa s vami podelím o 9 kreatívnych spôsobov, ako môžete ušetriť peniaze:
Začnite skoro

Čím skôr začnete plánovať, tým lepšie. Ideálne je začať už v septembri. Takto si môžete kúpiť niektoré z darčekov počas Black Friday výpredajov a ušetriť tak veľa peňazí.

Vytvorte si vianočný rozpočet

Vytvorenie vianočného rozpočtu vám pomôže zostať v limite a nemíňať príliš veľa. Napíšte si všetko, čo budete na blížiace sa sviatky potrebovať – výzdobu, jedlo, darčeky a stanovte si rozpočtový limit. Takto budete vedieť, čo môžete očakávať a zároveň ušetríte. Budete mať prehľad o svojich peniazoch.

Použite plánovač vianočných darčekov

Ak potrebujete nakúpiť vianočné darčeky pre svoju rodinu, priateľov, kolegov a podobne, niekedy je nemožné premyslieť si všetky darčeky, ktoré potrebujete kúpiť. Používanie plánovača vianočných darčekov vám môže pomôcť zhromaždiť všetky vaše nápady na jednom mieste. Môžete použiť zápisník do ktorého si zapíšete všetky nápady na vianočné darčeky, ktoré pre človeka máte, aj rozpočet, ktorý si odložíte.

Vyberte hodnotu pred cenou

Častokrát riešime cenu darčekov, a zabúdame na to, že obdarovaného môže viac potešiť darček, ktorý je špeciálny a výnimočný. Niekedy dar, ktorý je vyrobený nami alebo je emocionálny, môže mať väčšiu hodnotu ako drahý darček. Myslite na darčeky, ktoré sú hodnotné namiesto drahých, a skúste niektoré z nich vyrobiť.

Platba v hotovosti

Keď platíte v hotovosti, vidíte, koľko míňate. Snažte sa väčšinou používať hotovosť a budete mať prehľad o tom, čo si ešte môžete dovoliť. 

Kúpte si darčekové poukážky so zľavou

Ak premýšľate o darčekových poukážkach na Vianoce, je to skvelý nápad kúpiť darčekovú kartu a máte tak istotu, že daný darček nebude krok vedľa, pretože si každý vyberie darček podľa vlastných predstáv. 

Získajte peniaze späť

Pri nakupovaní online sú skvelými spôsobmi cash back systémy, ako ušetriť peniaze. Spolupracujú s mnohými obchodmi a za každý nákup, ktorý u nich urobíte, môžete získať peniaze späť. Jedným z nich je aj REFUNDO

Choďte na rodinnú dovolenku

Namiesto kupovania darčekov môžete naplánovať dovolenku pre celú rodinu. Takto môžete vytvárať nezabudnuteľné chvíle a tráviť čas spolu.

Nekupujte na Vianoce priveľa jedla

Viem, že sú sviatky, ale ročne sa vyhodia stovky kíl jedla. Vytvorte si na sviatok stravovací plán a nepreháňajte to len preto, že sú Vianoce. A podľa zoznamu a plánu spravte aj nákup potravín. Je to ideálna možnosť, ako držať financie v správnom prehľade. Urobte si to jednoduché a pripravte si niektoré z vašich obľúbených sviatočných receptov.

Toto sú niektoré zo spôsobov, ako môžete počas sviatkov ušetriť. Najdôležitejšie je baviť sa a byť so svojimi najbližšími. Začnite s prípravou skoro a keď je čas na Vianoce, jednoducho ich oslavujte.

Pridaj komentár.