Blog,  Návody

Ako si jednoducho vyrobiť srdiečkové levanduľové mydlo

Ako si vyrobiť voňavé levanduľové mydielko, podľa svojich predstáv? Konečne po dlhej dobe aj jeden návod. Toto mydielko som vyrábala už dávno, no k fotkám z jeho výroby som sa dostala až dnes, a tak som si povedala, že sa s Vami podelím o návod, ako si rýchlo a jednoducho vyrobiť mydlo. Nebudem klamať, že  materiál naň máte určite doma, ale je to dosť možné. Poďme na to. ☺

Najjednoduchší spôsob výroby mydla je ten, kde použijete mydlovú hmotu, ktorá sa rozpustí vo vodnom kúpeli, alebo s prestávkami v mikrovlnnej rúre. Druhá možnosť vo mne vyvoláva obavy preto staviam na klasiku a preferujem vodný kúpeľ. 

POTREBUJEME

  • nádoby na vodný kúpeľ, teda hrnček s vodou a misku v ktorej budem rozpúšťať mydlovú hmotu
  • kvety sušenej levandule
  • esenciálny olej (kokosový, vanilkový) podľa nálady, aká vôňa sa nám páči
  • mydlová hmota ja som použila kúsok mydielka o ktorom som vedela, že je z mydlovej hmoty… 
  • drevené paličky na miešanie
  • formu ja som použila silikónovú formu v tvare srdiečka

POSTUP

postup je veľmi jednoduchý, mydlovú hmotu dáme do misky a vo vodnom kúpeli zahrievame, pomaly, kým sa nám celá hmota nerozpustí, dávame ale pozor, aby sa nám neprehriala, pretože by nám mohla vykypieť. Do hmoty nakvapkáme pár kvapiek esenciálneho oleja. Formu si môžeme pripraviť, že sušené levandulové kvietky dáme na spodok formy a už len zalejeme rozpustenou mydlovou hmotou, alebo najskôr nalejeme do formy mydlovú hmotu a následne na ňu vysypeme sušené kvietky levandule, môžeme ich premiešať, alebo ich necháme iba volne na povrchu. Ja som ich zamiešala do hmoty pri roztápaní no po stuhnutí zostali kvietky na vrchu.

Hmotu necháme vychladnúť a stuhnúť. Neskôr ju vyklopíme a máme hotové mydielko. Variácií a možností máme nekonečno. Môžeme pridať farby, rôzne vône a mydielka si vieme vyrobiť menšie väčšie, voňavé nevoňavé …. Aké len chceme. ♥

Mne nakoniec levanduľa zoxidovala a zhnedla, takže nebolo mydielko také krásne, ako som čakala, no vyskúšala som a teraz máte možnosť sa poučiť z mojej chyby. 

Pripájam aj video – návod ☺

Prajem Vám príjemné tvorenie. 

 

 

Pridaj komentár.