Blog

Moja biela levandula

Levandula, krásne fialové kvietky, rozvoniavajúce na diaľku. Vždy som túžila mať levanduľové pole. Tá krása z provensálskych levanduľových polí ma neskutočne lákala.

Asi pred 9 rokmi som si zasadila svoje prvé korene levandule, pod oknami sa im krásne darí, no po mojich začiatočníckych chybách mi už vekom zopár koreňov minulý rok odumrelo.

Príležitosť, ktorá sa mi ponúkla, keď sme sa nečakane ocitli vo veľkej predajni zahradníctva, kde bol obrovitánsky výber akýchkoľvek stromčekov,kvetov či doplnkov do záhrady.

Objavila som tam aj levandule, ktoré som tam nemohla nechať. Plus ma veľmi zaujal nápis BIELA LEVANDULA. Chvílu som váhala, no láska k levanduli bola silnejšia a tak som si odniesla okrem inej aj dva korene bielej levandule.

Už prvý rok mi zakvitla niekoľko malých svetlých kvietkov.

No tento rok som si z nej vedela spraviť aspoň jednu malú kytičku. Robí mi veľkú radosť. Moja prvá úroda z bielej levandule.

Biela levandula je jedinečná no za fialovú krásnu levandulu by som nevymenila za nič na svete, pretože originálna fialová levandula je prenádherná už len tou svojou farbou.

Mojim snom je mať levandulové pole, alebo aspoň minipole.

A aký je Váš vzťah k levanduli?

Vaša Aďa ♥

Pridaj komentár.