Blogovanie a Podnikanie

Mojich 10 naj tipov ako si privyrobiť z domu

 

Keďže patrím do skupiny mamičiek na materskej dovolenke či na „rodičáku“ viem aké je to mať rozpočet veľmi nízky a obracať každé jedno euro a riešiť neustálu dilemu či kúpiť to, alebo tamto …Preto sa vo mne môj obchodný a kreatívny duch nezaprie a špekuluje nad možnosťami, ako si privyrobiť nejaké to euro k dobru.Dovoľte mi aby som Vám predstavila 10 mnou objavených a vyskúšaných možností privyrobenia si …  (skladanie pier a plnenie obálok tu nenájdete)

 
1. Predaj nepotrebných vecí v domácnosti 

v každej domácnosti sa nájdu veci, ktoré už nepotrebujeme a len ich odkladáme, čo ak by sa nám ešte hodili, veď raz to bude dobré ….  Samozrejme k týmto veciam sa už nevrátime a zbytočne nám zaberajú miesto v byte.  U nás to bola posteľ, ktorú sme vymenili a tá „stará“ dvojročná už iba zaberala miesto. Skúsili sme ju dať preto na Bazoš, predaj sa podaril cca do mesiaca a my nemusíme obchádzať dosky zo starej postele niekde zložené…  Predať sa tu dá, všetko a vďaka tomu, že je  bazoš taký oblúbený mám pocit, že sa celkom rýchlo uskutočnuje aj predaj.

2. Speňaženie svojich znalostí a schopností 

 Do tejto možnosti spadajú rôzne činnosti, ak ste napr. na materskej, rodičáku a staráte sa o svoje dieťa, môžete známim, susedom atď postrážiť ich deti, teraz, keď sú prázdniny je viac rodičov,  ktorí nemajú s kým nechať svoje ratolesti a Vy si tak môžete pár eur privyrobiť. Ďalšie možnosti sú prekladanie textov do cudzích jazykov, korektúra textov, rôzne grafické služby alebo tvorba www stránok. Možností je viac a prezentovať sa môžete aj na rôznych stránkach, kde môžete pridať svoju ponuku.

3. Písanie článkov 


Ak radi píšete, môžete začať svojim blogom, to je najjednoduchší spôsob. Zárobok z toho priamo mať nemusíte, no keď na blog umiestnite reklamy pôjdete tým správnym smerom. Potom už len treba pridávať nový obsah takmer na dennej báze, aby ste sa dostali do povedomia. Ďalšou možnosťou je písanie článkov pre rôzne spoločnosti na webové stránky, blogy, alebo písanie recenzií na rôzne výrobky. 

4. Blog


Ako som už písala, na príležitosti napísať článok pre nejakú spoločnosť, ak Vás písanie baví a máte čo povedať, založenie blogu je pre Vás tou najlepšou voľbou. Na svoj blog si píšete to čo chcete vy, nikto Vám nič nediktuje a dávate tam kúsok seba, čo pre veľa čitateľov môže byť príťažlivé. Zo začiatku si môžete na blog pridať reklamy . Niektoré reklamné banery si len nakonfigurujete na blog a zarábate. Keď sa Váš blog stane čítaným a úspešným prídu aj ponuky s možnosťou spolupráce s rôznymi značkami atď. Môžete aj sami iniciatívne osloviť rôzne spoločnosti dať im návrhy spoluprácu, akú si predstavujete Vy a už je na nich či budú s Vami spolupracovať. Za skúšku nič nedáte .

5. Predaj Handmade 

Veľa mamičiek na materskej sa potrebuje odreagovať, vrátane mňa a na odreagovanie vytvárame, tvoríme rôzne doplnky, šperky, dekorácie aj oblečenie pre detičky, no jednoducho každá tvoríme to, čo nás baví. A tu je priestor na to, aby sme si  čo i len pár eur privyrobili napríklad ich predajom. Na to už existuje vela stránok, napríklad sashe alebo český fler poprípade celosvetový etsy …  Takže už nám nič nebráni v tom, aby sme si zarobili nejaké to euro.

6. Predaj už nepoužívaných hračiek, oblečenia a doplnkov pre deti

Poznáme to azda všetky mamičky, tie naše ratolesti rastú ako z vody, to nezastavíme. S tým je spojené velké množstvo už nepotrebného oblečenia, hračiek, niekde nám zaberá miesto kočík, postieľka atď. Stačí tieto veci nafotiť a nahrať s popisom veľkosti a stavu tovaru, cenu.Mamička, ktorá bude mať záujem a práve hľadá, to čo vy nepotrebujete nájde Váš inzerát a predaj môže byť uskutočnený. Takto funguje veľmi veľa mamičiek, veď načo skladovať kopy oblečenia, ktoré nám aj tak iba zavadzajú a ak si chceme niečo nechať pre druhé bábätko, kľudne, no nemusí to byť všetko. Ja najčastejšie ponúkam veci po malej na modromkoníku  momentálne nestíham nafotiť a pridavať, no musím sa k tomu donútiť, pretože už zaberajú veľa miesta … Super je na tom aj to, že mamičky pridávajú hodnotenia ako kupujúcich tak aj predávajúcich. Ak sa Vám ozve mamička, ktorá má záujem o danú vec môžete si ju lahko overiť, či nenakúpila u inej mamičky a neprevzala dobierku, alebo či mamička ktorá predáva je spolahlivá, a veci ktoré predáva sú naozaj v stave aký uvádza v popise.

7. Predaj kozmetiky Avon, Oriflame …

Stretávame sa s ostatnými mamičkami a prinesieme katalóg. Jednoduché nevtieravé. Buď si vyberie, alebo nie. Nám zostane cca 10% z výrobku. Ak sme šikovné a máme veľa známich môžeme si celkom pekne privyrobiť….  A teraz moja krutá realita, tiež mám rada voňavé veci z Avonu a nikdy neodolám, takže pre mňa to nieje možnosť zárobku, ale ešte minutia …  No aj tá úspora, ktorú získam tým, že som registrovaná je fajn. Takže pár drobných do plusu aj takouto formou sa počíta.

8. Úspora peňazí z internetových nákupov

E-shopy sú čoraz populárnejšie, poviem Vám rada si objednávam veci z e-shopu, už len kôli tomu, že je to častokrát lacnejšie ako v klasickom obchode. Elektronika, kozmetika, drogéria, hračky atď. je toho veľmi veľa, dokonca aj rôzne dovolenky a iné. A keď už nakupujem lacnejšie z e-shopu dá sa ešte trošku ušetriť registráciou na stránke REFUNDO, kde sa zaregistrujete a keď nakúpite v e-shope, ktorý majú v zoznamoch vráti sa Vám určité percento z nákupu. Nájdete tu aj zľavy akcie a zľavové kupóny.

9. Predaj Fotiek do Fotobánk

Asi sa pri tejto možnosti pousmejete, no je to celkom fajn spôsob, ako so zarobiť, nejaké to euro, hlavne ak ste ako ja milovník fotenia všetkého, čo vaše oko považuje za zaujímavé, krásne a úžastné, čo treba zachytiť. Ak máte doma foťák, ktorý robí kvalitnejšie fotky a nemusí to byť zrkadlovka, môžete skúsiť takýto spôsob zarobenia peniažkov. Dopredu Vás upozorním, že je to na dlhšie, no odmenou Vám bude zárobok vo forme pasívneho príjmu, ktorý Vám môže priniesť nemalé financie. Mám neskutočne veľa fotografií rôznych zvierat, krajiniek, objektov, prírody atď. na výletoch sa toho dá nasnímať nekonečne veľa …  To potom stačí nahrať do fotobanky na schválenie pridať popis a potom už len čakať kedy sa predá prvá fotka. Moja prvá fotka bola predaná tak do mesiaca od nahratia. Treba vyskúšať. Ja dávam fotky na Shutterstock , Fotolia  a  123RFje v češtine. Ďalšie dve su v angličtine.

10. Pridávať videá na Youtube

Asi druhá možnosť, pri ktorej sa pousmejete a možno riadne rozosmejete. No youtube je silný nástroj, pretože veľa ľudí z celého sveta pozerá videá na youtube. A sú to rôzne videá, či už sú to Youtuberi, napr. slovenskí asi najznámejší je Gogo, z českých sú to napr. Shopaholic Nicol a iní . Môžete točiť videá aké len chcete, stačí, aby boli niečím zaujímavé a sledované, pretože youtube kanál si môžete monetizovať, teda google adsense bude vkladať do Vašich videí reklamu a podla počtu vzhliadnutí budete zarábať. Určite to niesú veľké sumy, no všetko záleží od Vašej šikovnosti.

Ak sa Vám mojich 10 tipov ako si privyrobiť páčilo a chceli by ste sa dočítať aj ako presne na to napíšte mi do komentára, čo Vás konkrétne zaujíma . Pripravím nové články a návody ako na to…

 

S láskou Andrea

 

 

Pridaj komentár.