Blog,  Handmade

Ako si vyrobiť jesenný venček. (video-návod)

Už teraz sa teším, kedy sa pustím do tvorenia jesenného venčeka. Naposledy som jesenný venček so žaluďmi vyrábala pred dvoma rokmi. Minulý rok sa mi to nepodarilo, pretože neboli žalude. Celú jeseň som chodila k nášmu dubu, no nedočkala som sa. No tento rok je to úplne iné, žalude sú, už len ich nazbierať nechať usušiť a môže sa tvoriť. Nieje nič krajšie, ako si vyjsť na jesennú prechádzku do prírody a priniesť si kúsok z nej domov. Ako to dopadlo pred dvoma rokmi Vám ukážem už dnes.

Materiál
  • Žalude, orechy, šišky a rôzne iné jesenné plody
  • Základ na venček polystyrénový – najlepšie zafarbený na hnedo
  • Kúsok filcu, alebo látky na prekrytie polystyrénu
  • Tavná pištol a tavné tyčinky
  • Špagátik na dozdobenie – zavesenie

TIP: Všetky prírodné materiály by mali byť vysušené. Inak by nám časom začali opadávať a to v dôsledku zmenšovania sa vysušovaním.

Keď máme všetko prichystané, môžeme sa pustiť do práce. Aby nám nepresvitala biela farba polystyrénového základu môžeme si tento základ pretrieť hnedou farbou, poprípade prelepiť kúskom filcu.

Ja som lepila na biely polystyrénový základ, nevýhodou bolo, že som musela prekrývať všetky malé medzierky, ktoré presvitali.

 

Na túto časť, potrebujeme veľké množstvo trpezlivosti, pretože nás čaká nekonečné lepenie drobných žaluďov, šišiek, orieškov atď. Lepíme ich tak ako nám prídu, striedame ich, aby bol venček čo najpestrejší. Keď sme s výzorom, hustotou a zložením venčeka spokojní máme hotovo. Takmer hotovo, ešte dolepíme mašličku zo špagátu, a pripevníme si zo zadnej strany očko na zavesenie.

Ak ste si nenatierali venček na hnedo, teraz je čas jeho zadnú stranu buď natrieť, alebo oblepiť kúskami filcu, aby nám ta biela farba nekričala.

TIP : Takto máme vyrobený venček na zavesenie na dvere. Neskôr, keď ako jesenný venček nebude aktuálny môžeme ho pretvoriť, napríklad aj na adventný venček, v tom prípade nám stačí zapichnúť do polystyrénového základu bodce na sviečky. Ak sa nám žiada niečo trblietavé doplniť, dozdobiť. A máme venček už aj na čas adventu hotový.

Keď som vyrábala tento venček vznikol z toho aj jeden z mojich prvých video-návodov. Budem rada, ak Vám aspoň trošku pomôže v inšpirácii a vytvoríte si svoj vlastný jesenný venček.

Prajem Vám veľa príjemných tvorivých chvíľok. Budem rada, keď mi napíšete ako sa Vám podarilo vyrobiť si ten svoj. Potešíte ma aj vašou fotografiou hotového venčeka. ☺

 

 

 

Pridaj komentár.