Blog

Po viac ako roku opäť online.

Viac ako rok nepribudol žiadny článok na mojom blogu. Posledný článok 19.8.2019 ! Zanedbávala som svoj blog viac ako rok. Udialo sa toho veru veľa. Pracovné vyťaženie, rôzne iné záujmy, hľadanie samej seba a svojho ďalšieho fungovania … 

Nie, že by som bola úplne offline, neviem či sa to tak úplne dá, no za ten rok aj niečo som zažila dosť veľa vecí. Od zaľúbenia sa, cez zlomené srdce, úraz v práci, pandémia doma s dcérkou, nástup do prvého ročníka, strata zamestnania po začiatok v novej práci …..

Bolo to turbulentné obdobie.

Plné zmien a nových situácií. Aj napriek tomu všetkému som s tvorením neprestala. Skôr naopak, nová situácia ma naučila prispôsobiť sa všetkým zmenám a vidieť v každej negatívnej, či pozitívnej časti života vždy len niečo dobré . A príležitosť, čo mi táto situácia, či zmena prináša …. 

Koniec roka 2019 bol plný pracovných povinností. Bolo menej príležitostí v tvorivej sfére takže som dosť zanedbala tvorenie a vyrábanie adventných venčekov. Ktoré ma tak veľmi bavia.

Prišiel marec a s ním neistá situácia no a v nej som si v práci porezala prst. Skončila som na chirurgii s 5 stehmi. Som rada, že to skončilo len 5 stehmi a neprišla som o prst. Jasná PN-ka no prišla korona a s ňou zavreté školy. A tak sme zostali s dcérkou doma… Prst sa zahojil, no do práce ťažko, keďže dieťa bolo doma a tak som pomaly skúšala šiť rúška. Podarilo sa jedno dve tri ….. A už to išlo. 

Veľa rúšok som rozdala rodine, blízkym a známym.

Áno zahliadla som aj video o „Hyenách“, ktoré šili rúška a predávali….  Áno našli sa ja podnikavci, ktorý chceli zarábať na potrebe mať rúško…..  No keď človek zostal doma sám s dieťaťom so zníženým príjmom, myslí na to, čo bude ďalej, keď jeho príjem klesol minimálne o polovicu, tak ako mne. Samozrejme, že som šila rúška aj ja, ktoré som ponúkala vo svojom malom obchodíku – TU Rúška z mojej dielničky sú stále v ponuke. ♥

Potom prišlo sklamanie v láske a obdobie smútku. No časom sa to všetko preliečilo a letné mesiace sme si vychutnali opatrnými výletmi po kúskoch nášho krásneho Slovenska. Samozrejme bolo to opatrné leto, bez kúpaliska. No i doma v bazéne sme sa celkom dobre osviežili. Našťastie bývame v dome s veľkou záhradou.

Cez leto sme sa radovali z nášho nového malého prírastku. Narodili sa síce dve, no prežilo len to silnejšie a bojovnejšie mačiatko. Vytešujeme sme sa z neho, pretože ho priviedla na svet naša krásna Lila. Predstavujem Vám nášho Mia.  Nezbedného, lenivého kocúriska. ♥

V septembri, keď dcérka nastúpila do prvého ročníka, sme sa už len modlili, aby v škole prváčikovia vydržali. Celkom sa to vydarilo a ja som vďačná pani učiteľke, za jej prácu. Vďaka tomu, som sa mohla začať aj ja venovať novej práci, ktorá ma baví a rozptyľuje moje myšlienky. 

Zvládli sme aj predvianočné prípravy, online nákup darčekov a všetko, čo k Vianociam patrí, aj keď za nie ideálnych okolností, no som vďačná aj za to. Prispôsobím sa, pretože chránime seba a svoju rodinu. 

Schyľuje sa ku koncu, snáď príde nový lepší začiatok

A je dnes 26.12.2020 pár dní pred koncom roka, asi už tak automaticky človek sumarizuje uplynulý rok, posledné dni, mesiace, spomína…..  Rok 2020 bol iný rýchly, plný prekvapení, neočakávaných situácií taký úplne iný…. No vďaka nemu si človek častokrát uvedomí, že najdôležitejšie je zdravie a rodina. Že vieme fungovať bez veľa vecí, bez ktorých sme si život častokrát nevedeli ani len predstaviť. 

Snáď bude ten nový 2021 lepší, zdravší a šťastnejší, ako 2020. ♥

 

Pridaj komentár.