Recepty

[posts tax_term=”2″ order=”asc”]
Ako vyrobiť na Valentína darček na poslednú chvíľu?

 

Krásny deň svätého Valentína. Áno Americký sviatok, ktorý nám káže dať najavo našu náklonnosť a prejav lásky práve v tento deň. Prečo len 14. februára, keď si môžeme vyznať lásku hocikedy….. 

(viac…)

/ / Návody, Recepty
3.2.1 Palacinky

Palacinkyyyy nepoznám človeka, ktorý by ich nemal rád. Obdivujem gazdinky, ktoré od oka zamiešajú cesto. Áno viem, časom a skúsenosťami by som to snáď vedela aj ja…. ☺ Niekedy je jednoduchšie riadiť sa priamo receptom, ktorý mám a je to v suchu … 

(viac…)

/ / Recepty
Segedínsky guláš po mojom

Ako to u žien býva, častokrát nenápadné debaty skončia pri plánoch o varení. Je to vždy vďačná téma, hlavne vtedy, keď už ani len netušíte čo variť a fantázia vás opustila už veľmi dávno, čo sa vymýšlania jedál týka. Nebolo tomu inak ani v mojom prípade, a keď som počula po dlhej dobe slovné spojenie budem variť segedín. Už som vedela, čo budem sobotu variť. ☺

(viac…)

/ / Blog, Recepty
Nie-len Silvestrovské jednohubky

Blíži sa k nám koniec roka 2018, a s ním oslava príchodu Nového, ďalšieho v poradí 2019. Ako každá oslava potrebuje občerstvenie pre hostí u nás sa nezaobíde bez našich najobľúbenejších slaných jednohubiek – očiek. Rada Vám predstavím dve varianty, ako ich robíme my. Možno Vás inšpirujem a zajtra budú kraľovať aj na Vašom Silvestrovskom stole. 

(viac…)

/ / Recepty
Osviežujúca letná levanduľová limonáda

Už to chvíľami vyzeralo, že leto tento rok už bolo v máji. To by bolo veľmi veľké sklamanie, no za posledné dni sa to skvelo rozbehlo a je čas aj na letné domáce limonády, ktoré sú zdravé, ale aj veľmi chutné. Jednu z mojich obľúbených Vám teraz predstavím.

(viac…)

/ / Recepty
Osviežujúci kalerábovo – brokolicový šalát

 Leto sa k nám priblížilo rýchlejšie, ako by sme možno čakali. K letu mi neodmyslitelne patria grilovačky, opekačky, či rôzne posedenia s priateľmi. Príjemnou zmenou je osviežujúci a pri tom na prípravu veľmi jednoduchý šalát.

(viac…)

/ / Recepty