Blog

Tvorivý Október

 

Jeseň máme v plnej krásne, prvé novembrové dni za nami a ja som si tak povedala, že by som sa mohla vrátiť aspoň v príspevku k októbrovým dňom bolo ich 31 a obsahoval zaujímavé akcie a aj prvotinkové tvorivé projekty.

Narodeniny

Začiatok októbra som strávila oslavou mojich narodenín. Na oslavu som si vymyslela ako zákusok parížske rožky s geniálnym parížskym krémom. Pevne verím, že onedlho bude aj recept. ♥

Hubárčenie

Začiatkom tejto jesene bola bohatá úroda dubáčikov. Neboli sme výnimkou a tiež sme sa vybrali do lesa. Spojili sme to s krásnou jesennou prechádzkou. Pod nohami popadané lístie, lúče takmer zapadajúceho slniečka a vôňa prírody je to najlepšie a najkrajšie miesto na svete.

Aj keď nejedlá, ale krásna súčasť prírody a lesa. Najkrajšie krásky. Muchotrávok bolo v lese veľa, no sú veľmi pekné a neďaleko nich sme väčšinou našli aj dubáčiky, tak najbližšie, keď pôjdeme na huby budeme sa motkať okolo muchotrávok. ☺

Čistenie a sušenie je tiež príjemná činnosť, hlavne voňavá s pocitom dobre vykonanej „práce“.

Maškrtenie

Keďže gratulanti neprišli všetci naraz, bolo ďalšie koláčikové tvorenie, tentokrát som pripravovala mandarinkový koláčik. Šťavnatý, chutný a hlavné rýchly a jednoduchý na prípravu. Recept bude čoskoro k dispozícii. 

Jesenné takmer halloweenske tvorenie

V škôlke nás čakalo jesenné tvorivé popoludnie a tak maminy, ktoré vedia niečo vytvoriť mali možnosť realizovať sa vo výzdobe areálu škôlky. Ja som sa konečne dostala k výrobe samostatne stojaceho veľkého gázového ducha. Myslím, že sa podaril, aj keď návod naň bude neaktuálny, k budúcemu roku bude fajn ho opäť objaviť.

Prípravu na jesenné popoludne nezanedbala ani moja malá pomocníčka a takto pilne lepila servítku na zaváraninový pohár, ktorý sme neskôr dozdobili špagátikom. Som rada, že ju tvorenie baví. 

Aaa tekvičky ♥

Pre detičky som napiekla perníkové muffiny, ktoré mali na vrchu čokoládu a na ňu som ich posypala rozdrvenými lentilkami, tie mali u detí celkom pekný úspech.

Aby neboli všetky lentilkové pripravila som aj variantu s kokosom a pomletými slnečnicovými semiačkami.

Záver dňa bol prekrásny, pohľad na pole, kde sa zo slnečných lúčov na poli odrážali pavučinky.

Tekvičkovo

Vyskúšala som aj poprvý krát vyrobiť si textilné tekvičky, ich výroba bola opäť celkom neskoro, no už teraz viem, že nabudúci rok sa do nich pustím. Ich výroba je jednoduchá a vyzerajú veľmi pekne. Vytvorila som aj videonávod, ako si ich vyrobiť. 

Tekvičky mi dotvorili jesennú atmosféru. Milujem svetielka a zapalovanie voňavých sviečok, konečne prišlo to obdobie, kedy to nieje zvláštne… V lete by sme sa na to pozerali asi inak… 

Spomíname

Pred koncom mesiaca, kedy sa blíži čas dušičiek, alebo sviatok všetkých svätých som vyrobila pár venčekov na hroby. V netradičnom duchu, no verím, že je stokrát lepšie vytvoriť niečo vlastnými rukami, kde pri výrobe venčeka aj myslíte a spomínate na osobu, ktorej venček tvoríte. Ako iba kúpiť jeden tuctový … 

To by už bolo za október asi všetko. Určite sa mi sem nezmestili všetky fotky, ktoré do októbra spadajú, no vybrala som moje obľúbené. Jeseň je mojim najkrajším a najmilším obdobím z roka. Ak sa Vám moje zhrnutie Októbra páčilo dajte mi vedieť, rada v tom budem pokračovať aj v iných mesiacoch. 

A aké obdobie z roka obľubujete a milujete Vy?

Vaša Aďa ♥

 

Pridaj komentár.