Blogovanie a Podnikanie

V čom mať jasno pred vytvorením blogu?

Určite každý, kto chce vytvoriť svoj blog, vrátane mňa by sa rád do tejto činnosti pustil bezhlavo. Presne tak som to urobila aj ja so svojím prvým blogom bez prípravy. Ak to so svojim začiatkom v blogovaní beriete Vážne, najskôr sa treba na túto cestu dostatočne dobre pripraviť. Najdôležitejšie je mať jasno v základných otázkach, ktorými si uľahčíte veľa času a nervov. Viem o čom hovorím.

Ako si môžete všimnúť úvodný obrázok k článku je na ňom vyrastajúca rastlinka a pri nej je zapichnuté srdiečko. Povedala som si, že je to priam dokonalý symbol pre začiatok vytvárania svojho blogu. Obsahuje všetky potrebné kroky k tomu, aby sme si vedeli vybudovať úspešný blog. 

PRÍPRAVA

Tak ako pri zasiatí rasliny, je potrebná priam dôležitá základná príprava. Semiačko vkladáme do pôdy, aby získalo potrebné živiny pre svoj rast.  

V blogovaní je veľmi dôležitý základ nájsť si tému svojho blogu. Preto by sme si mali zodpovedať niekoľko základných otázok. 

  • O čom budem písať?
  • Čo mám rada?
  • V čom som dobrá?
  • Čo je moje hobby?
  • V čom mám vedomosti, ktoré by som mohla odovzdať ďalej?
  • Je to pre niekoho zaujímavé?

Tieto otázky nás smerujú k tomu, o čom by sme mohli písať, ja milujem handmade a skúšam nové veci, čo a ako si vyrobiť, no k tomu sa rada delím o recepty a taktiež by som Vám rada pomohla so začatím blogu. Je toho dosť a viem, že na jednej strane je to malá chyba, pretože keď sa venujem viacerým témam vlastne ochudobňujem každého sledovateľa o niečo, keď má niekto rád handmade nebudú ho zaujímať recepty, alebo to ako si vytvoriť blog. Preto je najdôležitejšie nájsť si svoju základnú hlavnú tému a tej sa držať v celom blogu.

Píšte o tom, čo Vám je najbliššie.

Dôležitá je ORGANIZÁCIA

Dôležitý krok, k začatiu blogu. Najlepšie je spísať si na papier, do zošita … to, čo plánujete mať na blogu. Návrhy článkov, stránky menu, ktoré chcete mať na blogu. Aké chcete mať heslá. Rozvrhnutie, aký vzhľad, pozadie, farebná kombinácia. Všetko, čo chcete mať na blogu si naplánovať a rozvrhnúť si tak predstavu, ako by to malo vyzerať. 

NÁZOV BLOGU

Najdôležitejšia a najhlavnejšia časť prípravy. Názov a zároveň doména, na ktorej blog spustíte. K téme doména plánujem aj samostatný článok. Nikdy sa mi nepáčili stránky, ktoré mali a majú názov napr.  andreauxx.blogspot.sk – toto je môj prvý blog, ktorý som nevymazala ☺ Pôsobí to na mňa neprofesionálne a ani sa mi to veľmi nepáči. Vždy som chcela mať svoju webovú adresu. No s jej vyberaním som mala vždy problémy. Dôležité je, aby názov domény vypovedal o jej obsahu. Aby to čo, je v názve bolo naozaj aj na stránke. Poprípade si môžete dať originálny názov, alebo meno. Kľudne môžete mať ako doménu aj svoje meno a priezvisko. Všetko zaléží len na Vás a Vašej kreativite a originalite.  No častokrát aj o tom, či je doména, ktorú si vyberiete aj voľná. Doménu si môžete overiť aj tu. Dôležité je vybrať si správne, pretože poplatok za doménu je na rok a je to okolo 15€. 

Prajem Vám príjemné a kreatívne vymýšlanie svojej témy a názvu – domény blogu. 

Už onedlho si predstavíme ďalší krok k svojmu blogu. 

Vaša Aďa ♥

 

Pridaj komentár.