Handmade

Posledný deň pred predajnými Trhmi a moje malé zúfalstvo.

Prípravy vrcholia, tak ako som sa nevedela dočkať, tak by som si želala, aby dnešný deň mal minimálne 48 hodín. Je toľko vecí, ktoré by som potrebovala ešte stihnúť a prichystať, aby bolo všetko tip top. No veľakrát sa stávajú veci, s ktorými proste nerátate, alebo lepšie povedané veríte a myslíte si, že to, čo ste si naplánovali výjde presne podľa predstáv. Verím, že všetko zvládnem a nezbláznim sa z toho.

Staré resty

To je asi môj najhorší zlozvyk, že si na seba naberiem trošičku viac, ako by som v pohode zvládala. No v poslednom čase začínam mať pocit, akoby som bola na práci a chystaní pod stresom závislá, už v predošlich článkoch som písala ako zostať organizovaný a zvládať veci a prípravu s prehľadom. No ani tento krát som to na 100% nezvládla. Ale oproti minulým prípadom je to lepšie. 

Mojim milovaným „exspolužiačkam“ som sľúbila venčeky, no rôzne okolnosti to zariadili tak, že som ich robila tak na tesno. Cca 2 dni pred termínom odovzdania, samozrejme, aby sme stíhali prvú adventnú nedeľu.  Veľmi rada vyrábam na želanie veci, ktoré chcem vyskúšať, no sama sa do toho ťažko dokopávam. Takto to bolo aj s venčekom pre Beu. Zadanie som dostala celkom jasné aj s fotkami, ako by to malo vyzerať, síce com tento venček nerobila presne uplne rovnaký, má svoje čaro a je to moje malé umelecké dielo. Veľmi sa mi páči a majiteľka bola v úžase.

Nieje krajší pocit, ako keď viete vyčarovať úsmev a radosť svojou prácou…. 

 

Keď na poslednú chvíľu zoháňate dosť podstatný materiál

Prvú adventnú nedeľu mám v pláne na trhoch ponúkať svoje adventné venčeky. Na ich výrobu sú dosť dôležité vencové základy zo šišiek, ktoré mi pomaly dochádzali a míňali sa s malými objednávkami venčekov. Keď som nakúpila tie, onedlho sa minuli bodce, stojančeky na sviečky, pre bezpečné uloženie sviečok. Tie som však objednávala z internetu, no na stránke neboli dostupné, pár dní som si musela počkať, kým ich budú mať na sklade a následne moju nedočkavú objednávku pošlú kuriérom ku mne.  Tento čas som vypĺňala šitím mackov a srniek. Takže som si čakanie kompenzovala výrobou.

Najťažšia skúška dva dni pred predajom a strašné zistenie.

Pomoooc. Keď mi moji najbližší pomáhali s výplňou mackov,srniek a sobíkov, išlo to tak šikovne, že polyesterová výplň, alebo duté vlákno, ktoré používam sa akosi rýchlo míňalo. Zostalo mi posledné kilové vrecko na doplnenie srniek a mackov. 

Dnes, keď je už sobota pár hodín po polnoci po piatku píšem tento článok, čo sa dalo som ešte pomaly vyplnila a zajtra už skompletizujem šité zvieratká a dorobím niekoľko adventných venčekov. 

To mám ešte v pláne, pripraviť niekoľko iných vecí, pevne verím, že sa mi podarí stihnúť všetko tak, ako mám naplánované a vysnívané. Optimizmus ma neopúšťa.

Najhoršie je to, že naozaj netuším do čoho idem, keby viem akú zásobu vecí by som mala mať zo sebou bolo by to oveľa lahšie a jednoduchšie. 

 

Verím však, že počas celého dňa budem mať čo ponúkať, aby môj stánoček nezíval prázdnotou a každý, kto bude mať záujem o moje vecičky si príde na svoje. 

Držte mi prosím päste. Budem to potrebovať. 

Prajem Vám krásnu sobotu ja budem offline. Vaša Aďa ♥

 

 

Pridaj komentár.