Len tak

Úplné zatmenie mesiaca na Slovensku.

Tí, ktorí ma poznajú vedia, že na dnešné zatmenie mesiaca sa veľmi teším. Milujem mesiac a fotenie mesiaca, k tej príležitosti som si kúpila fotoaparát, ktorý vie robiť krásne detailné fotky mesiaca a dnešné divadlo na oblohe si nechcem nechať ujsť. 

Už žiadne sklamanie

posledné zatmenie mesiaca, myslím, že to bolo len čiastočné a ja som  ho nestihla. Ani nie tak vlastnou vinou, ako tým, že bývame pod kopcom velikánskou horou, spoza ktorej ten mesiac nieje tak skoro vidieť, ako z toho kopca napríklad. 

Čakala som dlho, kým mesiac vyšiel spoza hory, no už bolo po čiastočnom zatmení, dúfam, že dnes si to úplné zatmenie vychutnám a vzniknú aj prekrásne zábery. Veľmi sa na to divadlo na oblohe teším.

Už včera som si robila skúšobné zábery mesiaca. Myslím, že sa podarili fajn obrázky. Aj keď nie som profesionálna fotografka, fotenie milujem a zachytávam svet mojimi očami, to čo vnímam intenzívne a to čo sa mi páči. Najčastejšie je to príroda a jej úžasné premeny.

Na dnešok sa veľmi teším, tak dúfam, že aj keď nestihnem začiatok tohto krásneho nebeského divadla, vystihnem snáď čo najviac.

Aj vy sa už tešíte na tento jedinečný úkaz?

Ahojte Vaša Aďa ☺♥

Pridaj komentár.