Nezaradené

Spoločne odpočítavame 10.9.8.7.6.5.4.3.2.1.

Už sa aj vy milí moji priatelia tak tešíte spolu so mnou, že sa už konečne toho šialeného roka 2020 zbavíme? Určite niesom sama. No asi nepoteším nikoho z nás. Že to najhoršie, čo nás postretlo ešte nekončí. 

Očakávam v nádeji, že to bude lepšie 

Verím, že niesom sama, vidím, že je nás veľa, no záleží to, ako sa bude situácia ďalej vyvíjať len a len na nás. Preto si vstúpme do svedomia a porozmýšľajme chvíľku nad tým, či sú naše postoje a konania tak nevyhnutné. Na internete sú častokrát búrlivé debaty na tieto témy, na jednej strane stojí názor A a na druhej názor B.  Každý máme ten svoj. No nemali by sme zabúdať na to, že sme v prvom rade ľudia a nech je náš názor akýkoľvek nemali by sme na seba útočiť a hneď niekomu nadávať do hlúpych, oviec a niekedy aj oveľa horších pomenovaní. 

No nie to som chcela 

Aj keď nás postretli obmedzenia, mnohí z nás prišli o prácu, sama som z tej skupiny ľudí, ktorý zostali bez zamestnania. No podarilo sa mi nájsť si prácu, aj keď neviem ako dlho to budem zvládať v tomto období tak, aby to bolo v poriadku ….. Chápem všetkých tých z Vás, ktorí sú nezamestnaní, zostali bez príjmu. Je to veľmi ťažké obdobie…. Momentálne som doma už 2hý týždeň. Decembrové pracovné povinnosti išli dokončiť aj z domu. No častokrát ma prepadajú nie najpozitívnejšie myšlienky.   

A o tom to je, snažiť sa aj v týchto ťažkých chvíľach, keď sme beznádejní a myslíme si, že je všetko stratené, hľadať v sebe a okolo seba hlavne pozitívne a pekné veci, pre ktoré sa nám oplatí postaviť sa a ísť ďalej. Vidieť aj v tme svetielko nádeje. Pokiaľ sme zdraví a máme čo jesť a strechu nad hlavou. 

Za čo som teda roku 2020 vďačná?

Za každý jeden deň za to, že som ho mohla prežiť so svojimi najbližšími na miestach, ktoré sú môjmu ♥ najbližšie

Za príjemné  chvíle letného relaxu a oddychu v krásnom prostredí.

Za úžasných ľudí, či už dlhoročných priateľov, alebo ľudí, ktorých som mohla spoznať ako nových kolegov, či priateľov. Každý jeden z nich mi priniesol niečo nové. Pozitívne, ale aj negatívne a to mi dalo do ďalšieho života cenné lekcie a poznania, že nie vždy je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Niekedy sa ľudia z nášho života odstrihnú radšej sami. A tak to je niekedy dobré ešte lepšie, ako by sme na to, že nepatrí do nášho života , prišli oveľa neskôr s horšími následkami, ako „len“ so zlomeným srdiečkom ….. 

Za zdravie, ktorého skvelú štatistiku mi pokazil marcový úraz. Už je našťastie všetko v poriadku a som vďačná, že som tento rok prežila v celkovom zdraví. A nielen mojom zdraví, ale aj mojich blízkych. Som vďačná za známych a priateľov, ktorý bojovali s Covid 19. Tento boj mali znesiteľný a nemali žiadne vážne komplikácie, či priebeh.

Ďakujem za každý jeden deň. Každú hodinu. Minútu či sekundu, že som ho mohla prežiť. Aj keď boli chvíle, kedy som ho nemohla prežiť tak, ako  by som si predstavovala, no žijem som zdravá a ideme ďalej. Verím, že sa to bude zlepšovať a všetky či už pracovné, tvorivé alebo osobné úspechy, poprípade neúspechy zvládnem najlepšie, ako len viem, pretože život je krásny. 

Aj keď je niekedy v rúšku, alebo v domácom „väzení“. Stále si ho vieme spraviť krajším príjemnejším, nech sa ocitneme v akejkoľvek situácii . 

Je to len na nás, či sa necháme pohltiť pochmúrnymi myšlienkami. Alebo si povieme kašlať na to a naše dni si aj napriek všetkým prekážkam urobíme také, aké žiť chceme.

Preto ĎAKUJEM roku 2020 za každú stotinu sekundy a za každý jeden nádych ……  

Prajem milí moji priatelia aj Vám hlavne veľa ZDRAVIA, ŠŤASTIA A LÁSKY do nových lepších dní. ♥

Pridaj komentár.