Výlety

Vyhliadková veža, alebo nová rozhľadňa Bojnice

Pred chvíľou dostrihané video z nášho výletu na Vyhliadkovú vežu nad Bojnicami. Naši prázdninoví parťáci nás zavolali, aby sme sa tam šli pozrieť. Tak sme si spravili celodenný výlet s návštevou ZOO Bojnice a Vyhliadkovej veže v Bojniciach. 

Bojnice

Moje milované a obľúbené mestečko. Už od narodenia je moje prvé, keďže som sa narodila v Bojnickej nemocnici, skoro som sa pomýlila a napísala v ZOO ☺. Aj keď niekedy to tak môže vyzerať ♥

Milujem sem chodiť či už len tak sa poprechádzať s mojou Dominikou, poprípade si pozrieť  ZOO a čo je nové v okolí, minulý rok sme navštívili rozhľadňu nad Bojnickým zámkom. Krásne čarovné miesto, o ktorom Vám možno ešte napíšem ….

Keď som si pozerala nejaké informácie o vyhliadkovej veži v Bojniciach v komentároch a hodnoteniach som si všimla, že táto rozhľadňa je pre verejnosť uzatvorená, kôli vandalizmu. 

Novinkou nad Bojnicami je nová vyhliadková veža v oblakoch. Ako som už v úvode písala vytiahli nás sem naši prázdninoví parťáci sesternica so synom. Už minulý rok sme navštívili rozhladňu, ktorá sa nám veľmi páčila, a keďže nám vyrástla nová atrakcia, vyrazili sme to obzrieť na vlastné oči. ☺

Pravdu povediac kôli vstupnému 8€ dospelý a 4€ dieťa ma to až tak veľmi nelákalo, pretože v podstate ten istý výhľad, ktorý bol aj z rozhladne a rozhodne drahší, nakoľko rozhladňa bola zdarma ☺ Ak si to prirovnám ku chodníku korunami stromov v Bachledovej doline, kde vstupné je 9€ dospelý a výhľad, okolie a TATRY, ktoré je za túto sumu ponúknuté je naozaj „fajn“ cena oproti tomu v Bojniciach. 

No na druhej strane, jeden krát sa dá prežiť aj dosť vysoké vstupné.

Označenie trasy sme po ceste veľmi nepostrehli, keďže sme z okolia vedeli sme kam asi máme ísť, a keďže sesternica tam už bola, tak nás navigovala, vyšli sme až oproti kempingu nad Bojnicami, kde sme odbočili v pravo, žiadne tabule, ani info či môžeme a kde môžeme parkovať, jeden pán –  robotník nám povedal, že máme ísť pokiaľ sa nám bude dať autom ísť, no my sme to zaparkovali popri cestičke. Boli sme tam okolo 9:00 takže sme parkovali ako prví. Ešte sme pomaly vyšli do kopca cca 10-15 minútovou pomalou chôdzou po kamenistej lesnej cestičke.

Po zaplatení vstupného a prejdení cez turniket nasledovala prechádzka po chodníku. Drevená podlaha oceľová konštrukcia a u mňa sa prejavil strach.

I keď som niekedy mala také malé predpoklady strachu z výšok bolo to vždy v pohode, no pri výstupe po chodníku na vrch vyhliadky sa ma zmocňovali zvláštne miestami až úzkostné momenty, kedy som takéto niečo cítila prvý krát v živote.

Ak máte strach z výšok, asi budete mať čo robiť.

Našťastie po nejakom čase som sa týchto pocitov nejako zbavila, no úplne blízko krajom som sa nepribližovala, pretože tam sa strach prejavoval ☺ Aj keď na fotke to asi nieje vidieť.

Na vrchu som spravila jeden panoramatický záber, keď sa mi úplne ruky netriasli, pretože, každý ďalší sa nedal dokončiť. 

Pekný výhľad na Bojnický zámok musím uznať.

Tobogán je spoplatnený 1€ no keď si nekúpite lístok na tobogán dolu, hore Vám ho nepredajú, takže budete musieť ísť dolu, a ak sa chcete ešte vrátiť späť musíte si to vedieť nejako vybaviť, pretože pokladňa je až za turniketom, keď vyjdete von….  Toto nieje úplne domyslené.

Pripájam aj video, ktoré som avizovala, že vzniklo z nášho výletu. Celkový dojem z vyhliadkovej veže je skôr sklamaním. Ale stojí za to výhľad na Bojnický zámok, okolité obce a mestá, pohoria, a možnosti vytvorenia si zaujímavých selfie … Každý si musí zvážiť, či tam ísť, alebo nie.

Zatvorenie vyhliadky, ktorá bola vybudovaná pred rokom, alebo dvoma rokmi mi príde skôr ako získanie viac návštevníkov a €. Takmer to isté bolo vidieť aj z vyhliadky, len s tým rozdielom, že nebolo vidieť kopce za chrbtom. ☺

Aj keď necítim potrebu ísť na vyhliadkovú vežu znova, západ slnka by mohol naozaj stáť za to. ♥ ☺

Ďakujem za prečítanie, a akú máte skúsenosť s vyhliadkovou vežou v Bojniciach vy? Dajte mi vedieť. 

Pekný deň Vaša Aďa ♥

Pridaj komentár.